1مجموع 1 خبر

کمپرسور و انواع آن

قیمت کمپرسور خانگی به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به میزان هوایی که قابلیت تولید و فشرده‌سازی را دارد، نوع و برند سازنده کمپرسور ، کیفیت ساخت و ساختار، وجود ویژگی‌ها و امکانات اضافی کمپرسور مانند تنظیم فشار، حالت‌های کارکرد مختلف، سیستم‌های حفاظتی صدا کم اشاره کرد. >> ادامه مطلب
1مجموع 1 خبر

به دستگاهایی که برای کاهش حجم و فشرده سازی هوا مورد استفاده قرار میگیرد، کمپرسور گفته میشود. در حقیقت طرز کار این وسیله به این صورت است که این دستگاه از یک نوع انرژی اولیه مکانیکی برخوردار است که توانایی مکش هوا را دارد. این انرژی به دستگاه کمک میکند تا هوا را با حجم اولیه زیاد و سرعت بالا به درون خود بکشد. زمانی که هوا به داخل دستگاه وارد میشود توسط سیتسم های تعبیه شده و برنامه‌ریزی های داخل آن، طی یک فرآیند حجم هوا را کاهش داده و آن را متراکم میکند. این امر باعث بالا رفتن بسیار زیاد دمای گاز نیز میشود.

مواردی که در فروش و قیمت کمپرسور تاثیر دارند


این گاز پر فشار تولید شده، کاربرد‌های متفاوت و فراوانی در صنایع متنوع دارد. تولیدکننده گان نیز قیمت کمپرسور‌‌ها را بر اساس همین کاربردها تعیین میکنند. لازم به ذکر است که برای استفاده از این گاز های فشرده تولید شده که از دمای بالایی برخوردار هستند، ابتدا باید دمای آن را در حدی که قابل استفاده باشد پایین آورد. برای این کار نیز کارخانه های تولید کننده این دستگاه، در مسیر خروجی گاز، لوله‌های خنک کننده ای را تعبیه کرده اند.


نکاتی برای خرید کمپرسور


یکی از دلایلی که این وسیله مورد توجه صنایع مختلف قرار میگیرد و در فروش کمپرسور بسیار موثر است، این است که گاز خروجی آن، از انرژی بالایی برخوردار است. در خرید کمپرسور باید میزان ظرفیت و قدرت آن را در نظر داشته باشید. موارد دیگری که باید در زمان انتخاب انواع این دستگاه مورد توجه قراربگیرد، ابعاد دستگاه و اجزای درونی آن است. به طور مثال تعداد سیلندر بکار رفته، نحوه ی انتقال انرژی و امکان استفاده کوتاه یا طولانی از آنها، روغنی یا بدون روغن بودن و... نکته قابل توجه در استفاده از کمپرسورها این است که مصرف انرژی بالایی دارند. یعنی بعد از پمپ، بالاترین مصزف انرژی را در صنایع به خود اختصاص داده اند. بسیاری از فروشگاه ها در هنگام فروش کمپرسور این مورد را یادآوری نمیکنند.

برای خرید کمپرسور چه نکاتی را باید بدانیم


خرید کمپرسور برای صنایع و شرکت های مختلف از جهات زیادی حائز اهمیت است. زیرا هم قیمت کمپرسور‌های مختلف بسیار متفاوت هستند و هم کیفیت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. در نتیجه قبل از خرید باید به چند نکته توجه داشته باشید. برای این کار بهتر است به دو سوال اساسی پاسخ دهید. در اینجا ما شما را در این امر راهنمایی میکنیم.


برای کار کمپرسور به چه میزان فشار و جریان هوا نیازمند هستید؟


کمپرسور مورد نیاز شما بستگی به نوع تجهیزات و عملکرد آنها در صنعت شما دارد. دستگاه ها و ابزارهای پنوماتیک بسیار زیادی وجود دارند که برای تامین انرژی خود از هوای تولید شده توسط این دستگاه‌ها استفاده می کنند. هر یک از این دستگاه ها ویژگی ها و مشخصات فنی خود را دارند و با توجه به این ویژگی ها است که نیاز خود را نسبت به فشار و جریان هوا مشخص میکنند. در نتیجه این موضوع برای تولیدکنندگان می تواند راهنمای خوبی جهت فروش کمپرسور های خود باشد.


قیمت فروش کمپرسور و هزینه های آن چقدر است؟


نکته بسیار مهمی که در این جا باید به آن اشاره شود، این است که برای تهیه این دستگاه، علاوه بر قیمت خود آن، باید به هزینه های جانبی آن نیز توجه داشته باشید. این هزینه ها شامل هزینه نگهداری و تعمیر دستگاه میشود. قابل ذکر است که قیمت اولیه این وسیله در هر کدام از مدل ها به عوامل زیادی از جلمه طراحی، فشار و جریان، روغنی یا بدون روغن بودن و… بستگی دارد. تولید کنندگان همه این موارد را باید در هنگام فروش کمپرسور در نظر بگیرند.
قیمت کمپرسورها به کیفیت و میزان هوای ذخیره شده در آن نیز بستگی دارد. به عنوان مثال مدل‌های دینامیکی به صورت دائمی و مدل‌های جابه‌جایی مثبت به شکل متناوب انرژی را منتقل می‌ کنند. پس در خرید و انتخاب این دستگاه باید این نکته بسیار مهم را هم در نظر داشته باشید.

انتخاب و خرید کمپرسورها بر اساس نوع آن


خرید کمپرسور، مستلزم آن است که با انواع آن آشنایی داشته باشیم. شرکت های تولید کننده دستگاه برای بالا بردن فروش ، مدل های مختلفی را به بازار عرضه کرده اند. در اینجا میخواهیم شما را با انواع مختلف دستگاه فشرده سازی هوا آشنا کنیم با ما همراه باشید.
کمپرسو بر اساس مکانیزم و اصول کارکرد، و همچنین نحوه اعمال انرژی به سیال به دو دسته اصلی و کلی تقسیم میشود که عبارتند از:
• جابجايي مثبت يا جريان منقطع
• ديناميک يا پيوسته
تقسیم بندی بر اساس موارد استفاده
کمپرسور ها بر اساس موارد استفاده آن ها در صنایع متخلف، به صورت زیر تقسیم بندی میشود:
• رفت و برگشتي
• سانترفيوژ
• پيچشي
• حلزوني

قیمت و فروش کمپرسور بر اساس کاربرد آن


همانطور که میدانید مسئله افزایش فشار در صنابع مختلف، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این اهمیت در فرآینده های پتروشیمی بسیار چشمگیر تر از صنایع دیگر است. زمینه های شغلی و صنایع بسیار متنوعی وجود دارند که استفاده از این وسیله برایشان بسیار حائز اهمیت است.
قیمت کمپرسور در اینجا نقش مهمی را ایفا میکند. این شرکت ها برای خرید کمپرسور به موارد زیادی اهمیت میدهند. و همین امر باعث شده تا تولید کننده ها برای فروش کمپرسور های خود، دقت بالایی در تولید و عرضه آن داشته باشند. معمولا شرکت ها و صنایعی که به این دستگاه احتیاج دارند در زمینه های زیر فعالیت دارند:
• تهويه هوای ساختمان ها، تونل ها، معادن و کوره ها
• تامين هوای فشرده جهت احتراق در ماشين‌های احتراق داخلي و ديگ‌های بخار
• منتقل کردن گاز که همان تامین فشار در راستای جریان گاز و افت فشار مسیرها
• تامين فشار مخازن ذخيره تحت فشار
• تزريق کردن گاز به ميدان نفتي
• استفاده از سيستم تبريد
• فرايندهای شيميايی و تصفيه گاز
• بالا بردن سرعت واکنش ها در فرايند هاي شيميايي
• انتقال بعضي پودرها توسط گاز فشرده

کمپرسورنایلون حبابدارنایلون شیرینگماشین آلات راهسازیلوازم یدکی بسترنلاستیکفروش اقساطی خودروپوکه معدنیپوستر دیواریکاغذ دیواریپوشاک12345678910