1مجموع 3 خبر

ترازوی لیبل پرینتر

ترازوی لیبل پرینتر یا ترازوی لیبل زن دستگاهی نوآورانه است که در صنعت توزین و فروش نقش و اهمیتی بسزا ایفا می‌کند. >> ادامه مطلب

خرید ترازوی آزمایشگاهی استاندارد

فروش انواع برندهای ترازوی آزمایشگاهی به صورت اینترنتی در نمایندگی‌ ها انجام خواهد شد. شما می‌ توانید هر یک از ترازوهای آزمایشگاهی را برای آزمایشگاه‌ های متفاوت تهیه نمایید. >> ادامه مطلب

ترازو و انواع آن

ترازوهای باری در صنایع مختلف برای اندازه‌گیری وزن بارها و کالاها خریداری می‌شوند. این ترازوها در صنایع مانند صنایع غذایی، دارویی، شیمیایی، فلزی، ساختمانی، نفت و گاز، کشاورزی و... مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال در صنعت دارویی برای اندازه‌گیری وزن مواد اولیه برای تولید داروها از ترازوهای باری دستگاه کمک میگیرند. >> ادامه مطلب
1مجموع 3 خبر

برای اندازه گیری وزن و یا حجم اجسام در اندازه های مختلف ابزار خاصی مورد استفاده قرار میگیرد که ترازو، وزن‌سنج یا جرم‌سنج نام دارند. نکته جالبی که وجود دارد این است که مفهوم توزین در تمدن های اولیه نیز وجود داشته که برای وزن کردن غلات، لباس‌ها و سایر کالاها استفاده میشد. در قدیم مدل این وسیله ها به این شکل بود که دو صفحه در دو طرف یک اهرم فوقانی قرار می گرفت و با یک ستون محکم ثابت نگه داشته می شد. محصولی که جرم آن قرار بود اندازه گیری شود، در یک کفه و و درکفه دیگر یک یا چند سنگ قرار میگرفت.

ترازو تا زمان انقلاب صنعتی پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشت. به تدریج با افزایش اختراعات مدرن در سراسر جهان این وسیله ها هم پیشرفته‌تر شدند.

ترازو فروشگاهی

خرید ترازو و کاربرد آن در زندگی 

خرید ترازو برای مشاغل کوچک و خانگی، یکی از ضروریات محسوب می شود. همچنین ضرورت سنجش وزن کالاها و محصولات در معاملات تجاری بزرگ بر کسی پوشیده نیست.  صنایع بزرگ و کوچک از بخش ‌های پزشکی گرفته تا آزمایشگاه ها، فروشگاه های بزرگ و کوچک، عطاری ها و قنادی ها و غیره، همگی به استفاده از این وسیله ملزم هستند. تمامی این موارد نشان دهنده آن است که نقش این وسیله در زندگی برای سهولت بخشیدن به روند وزن کشی مواد مختلف بسیار پر اهمیت است. 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت فروش ترازو

قیمت ترازو به عوامل زیادی همچون اندازه، نوع ، برند تولید کننده، ظرفیت و گنجایش و همچنین نوسان قیمت آن با توجه به امکانات و تکنولوژی ساخت، بستگی دارد. هر چقدر امکانات و تکنولوژی پیشرفته تری در ساخت آن استفاده شده باشد، قیمت فروش ترازو بیشتر میشود. بعضی از برندها قیمت محصولات خود را بدون اینکه تغییری در ظرفیت و دقت آن ایجاد شده باشد بالا می­برند. دلیل آن هم فقط امکاناتی است که به آن اضافه کرده اند.

ترازو فروشگاهی

نکاتی برای خرید ترازو های قدیمی و دیجیتال

ترازو وسیله است که معمولا برای اندازه گیری جرم و وزن کالا ها و مایعات مورد استفاده قرار میگیرد. این وسیله تقریبا در تمام صنایع کاربرد دارد. انواع مختلفی که در گذشته از آنها استفاده می شد عبارتند از: دو کفه ای، قپان، عقربه ای، آبی، حکمت، ترکیبی و … در حال حاضر این وسیله در مدل های زیادی در حال تولید می باشد. سال های زیادی است که دیگر از مدل های قدیمی آن استفاده چندانی نمیشود. مدل های قدیمی سال هاست که جای خود را به مدل دیجیتال داده اند. قیمت نوع دیجیتال به علت داشتن حساسیت و دقت بالا، با مدل های دیگر آن متفاوت است. 

تاثیر دقت بالا ترازو مدل دیجیتال

دقت و حساسیت مدل دیجیتال امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و همین امر باعث تنوع در تولید این محصول شده است. تولید ترازو بیشتر در مدل آزمایشگاهی، صنعتی و فروشگاهی می باشد. قطعات تشکیل دهنده ترازو به صورت بسیار دقیق و هماهنگ کنار هم قرار گرفته اند به طوری که  به صورت همزمان و وابسته به یکدیگر عمل توزین را انجام میدهند.

تفاوت قیمت فروش ترازو قدیمی و جدید

قیمت ترازو های جدید و مدل های قدیمی آن بسیار متفاوت هستند. این تفاوت قیمت به دلیل تکنولوژی پیشرفته در تولید آنها است. این قضیه در تعداد فروش ترازو ها نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. تعدادی از نمونه های قدیمی به صورت عقربه ای بوده و تعدادی نیز بر اساس سنگهایی از جنس آهن بر روی کفه های آهنی کار می کردند. قیمت مدل دیجیتال به علت داشتن نمایشگر LCD و LED بسیار بیشتر از انواع دیگر آن است. این نمایشگر نتیجه ی توزین را به صورت اعداد در نمایشگر به نمایش می آورد. از طرفی قیمت کالا های مورد توزین نیز در همین نمایشگر ها نشان داده میشوند.

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت فروش ترازو

قیمت ترازو به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. افرادی که برای خرید ترازو اقدام میکنند باید از این عوامل اطلاعات جزئی داشته باشند. تولید کنندگان این محصول برای داشتن فروش ترازو، تمامی این نکات را باید مورد توجه قرار بدهند. آنها باید در حد امکان این اطلاعات را صادقانه در اختیار مشتریان خود قرار بدهند. تولید کنندگان با داشتن صداقت می توانند اعتماد بسیاری از مشتریان را جلب کنند. از جمله عواملی که بر قیمت این محصول موثر هستند ، عبارتند از: 

جنس بدنه
قابلیت شمارش قطعات
داشتن کیفیت بالا
دقت و حساسیت در اندازه گیری 
اعتبار شرکت و برند تولید کننده
سرعت مقیاس
تنظیم
قابلیت وزن دهی درصد
افزایش قیمت به دلیل عدم تولید

یکی از مهمترین عواملی که بر قیمت ترازو تاثیر مستقیم دارد، عدم تولید آن توسط یک برند خاص است. بسیاری از برندهای محبوب هستند که مدل های بسیار پر طرفداری را به بازار عرضه میکنند. این موضوع چندین سال ادامه پیدا میکند. اما در نهایت با قطع تولید آن با افزایش قیمت آن در بازار مواجه می شویم. گاهی پیش آمده یک برند یکی از محصولات خود را با کیفیت بالا تولید مبکند. این محصول پس از ورود به بازار با فروش بسیار خوبی مواجه شده و پس از آن تولید آن متوقف می شود. محبوبیت این مدل ها به قدری زیاد است که با توجه به توقف تولید، همچنان مشتریان خود را دارد.

ترازو فروشگاهی

کاربرد خرید ترازو دیجیتال در فروشگاه ها

ترازو فروشگاهی معمولا توسط افرادی تهیه می شوند که دارای کسب و کار های فروشگاهی مانند: هایپر مارکت ها، سوپرها، میوه فروشی ها و بازارهای سبزیجات، قنادی ها، فروشگاه گوشت و مرغ، محصولات لبنی و … میباشند. دقت و حساسیت در این محصولات معمولا از درصد اشتباه 5 تا 10 گرمی می باشد. این محصولات معمولاً در سایز حدود 40*50 ساخته می شود که از جنس فولاد ضد زنگ است. به طور معمول دارای حافظه مستقیم و غیرمستقیم برای نام و قیمت محصول هستند و به کامپیوتر وصل می شوند.

 

کمپرسورنایلون حبابدارنایلون شیرینگماشین آلات راهسازیلوازم یدکی بسترنلاستیکفروش اقساطی خودروپوکه معدنیپوستر دیواریکاغذ دیواریپوشاک12345678910