1مجموع 1 خبر

باسکول و انواع آن

قیمت باسکول فروشگاهی به عوامل مختلفی بستگی دارد. باسکول در انواع مختلفی از جمله دیجیتال، مکانیکی، برقی و همچنین پلتفرم‌های باسکول با اندازه‌های مختلف موجود است. >> ادامه مطلب
1مجموع 1 خبر

باسکول جاده ای یکی از صنعتی ترین و بزرگترین دستگاه هایی است که در صنایع بزرگ برای توزین استفاده میشود. این دستگاه الکترونیک برای محاسبه وزن بار در خودروهای سبک و سنگین مانند کامیون ها، تریلرها، خاورها و واگن های باربری طراحی شده است.
قیمت باسکول جاده ای بستگی به ظرفیت توزین آن دارد. این ظرفیت معمولا از 7 تن شروع شده و تا 200 تن ادامه دارد. به همین دلیل است که میتوان از این دستگاه در تمامی صنایع حمل و نقل و ریلی استفاده کرد. خرید باسکول جاده ای برای صنایع بزرگ بسیار با صرفه است. این دستگاه اگر در زمان مناسب سرویس شود، به طور معمول عمر آن از 20 سال هم بیشتر میشود. یکی از مهمترین ویژگی های این دستگاه، مقاوم بودن در تمامی شرایط آب و هوایی است که باعث میشود توانایی فعالیت بی وقفه در محیط های صنعتی را داشته باشد.

قیمت باسکول


عوامل موثر قیمت فروش باسکول جاده ای


قیمت باسکول جاده ای به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از: ظرفیت توزین، دقت اندازه گیری، برند سازنده و قابلیت جابجایی. متقاضیان این دستگاه باید از این موارد اطلاعات کافی داشته باشند. شرکت های تولید کننده برای اینکه بتوانند در امر فروش باسکول جاده ای موفق باشند، باید دو عامل مهم را در نظر بگیرند. نکته اول اینکه حتما شرایط خوبی برای گارانتی محصول خود تعیین کنند. نکته دوم اینکه پشتیبانی و خدمات پس از فروش را حتما در برنامه کاری خود قرار دهند.


اجزای تشکیل دهنده باسکول


ساختار این دستگاه با انواع دیگر آن، که در کارخانجات تولیدی استفاده می شود بسیار متفاوت است. ساختار بسیار پیچیده ای دارد و نصب آن نیز فرایندی زمان بر است. اجزای تشکیل دهنده آن عبارتند از : پلتفرم یا کفی صنعتی، لودسل، فونداسیون، جعبه تقسیم، نمایشگر و پرینتر.

نام دیگر ترازوی های صنعتی و چگونگی کارکرد آنها


باسکول به یک نوع ترازویی اطلاق می شود که برای اندازگیری کالاهایی با وزن بالاتر از 70 کیلوگرم استفاده می شود.
قیمت باسکول‌ها بستگی به سیستم عملکرد و نوع کارکردشان دارد. این وسیله کاربرد زیادی در صنایع بزرگ دارد. دسته بندی آن بر اساس سیستم عملکرد آنها، به دو دسته دیجیتال و قپان تقسیم می شوند. مدل قپان، به نوع قدیمی آن گفته می شود که به صورت دستی کار میکند. این مدل در صنایع امروزی کاربرد زیادی ندارد زیرا هم کار کردن با آن سخت است و هم میزان دقت آن بسیار پایین است. مدل دیجیتالی یک عملکرد هوشمندانه دارد و با کمک برق کار میکند. در نتیجه طرفداران زیادی دارد.

قیمت باسکول


خرید باسکول به لحاظ نوع کارکرد


خرید باسکول ها نسبت به نوع کارکردشان انجام می شود. دسته بندی این محصول با توجه به نوع کارکرد آنها، عبارتند از :
• صنعتی و فروشگاهی
• نفرکش و باشگاهی
• آویز
• جاده‌ای
• قپان
• پالت
• دامکش
• لاشه‌کش
• بیمارستانی یا پزشکی
هر کدام از انواع مختلف این محصول بسته به موقعیت و نوع کارکردشان، استفاده‌های متنوعی دارند. مدل های صنعتی یا فروشگاهی آن دارای خاصیت ضد آب هستند. همین امر باعث شده تا این مدل ها بیشتر در کسب و کار های مرتبط با شیلات مورد استفاده قرار بگیرند.


عوامل موثر بر قیمت فروش باسکول


قیمت باسکول های دیجیتال معمولا به قیمت نمایشگر آنها بستگی دارد. این نمایشگرها باید از نظر اجرا شرایط خوبی داشته باشند. از طرفی باید به شکلی طراحی شده باشند که ثبت وزن ها را به درستی انجام بدهد. عامل دیگری که بر قیمت این محصول تاثیر گذار است، دستمزد کارگران سازنده آن است. این دستمزد با توجه به تورم موجود رو به افزایش است. از عوامل دیگر موثر بر قیمت این محصول جنس صفحات استفاده شده برای پلتفرم ها است. هر چقدر کیفیت پلتفرم ها بیشتر و بالاتر باشد بر قیمت نهایی محصول نیز تاثیر مستقیم میگذارد.

کاربرد و خرید باسکول سنگی


باسکول سنگی یکی از قدیمی ترین انواع آنها می باشد که از دقت و حساسیت بالایی برخوردار نیست. به همین دلیل صنایعی که توزین محصولات آنها نیاز به حساسیت زیادی ندارند، از این محصول استفاده میکنند. اجزای تشکیل دهنده آن در قیمت نهایی این محصول تاثیر زیادی دارند.


اجزای تشکیل دهنده باسکول 


باسکول سنگی از اجزای ساده ای تشکیل شده است که عبارتند از:
• بدنه‌ اصلی: بدنه اصلی بخشی ار دستگاه است که قسمت‌های مختلف را در کنار یکدیگر نگه می‌دارد. جنس این بدنه از مقاومت بالایی در برابر آب و هوای مرطوب و گرد و غبار برخوردار است.
• صفحه توزین: محصولات برای وزن کشی روی صفحه توزین قرار می گیرند.
• گارد یا نرده: برخی از صنایع که برای توزین دام یا محصولات بزرگ از این دستگاه استفاده میکنند، در اطراف جایگاه توزین نیاز به استفاده از نرده و حفاظ دارند.
• آویز و سنگ‌های توزین: عمل وزن‌کشی در این دستگاه های سنگی، به وسیله آویز هایی انجام می شود که از جنس سنگ است. این آویز ها، وزن کالای مورد نظر را با درصدی اختلاف نشان میدهند. سنگ هایی که به عنوان سنگ توزین استفاده می شوند، در سایز های مختلفی وجود دارند.
• نشانگر وزن: یک نشانگر بر روی صفحه قرار دارد که اعداد مختلف در بازه قابل وزن کشی را نشان میدهد. این نشانگر با توجه به جایگاه آویز سنگی، جابجا شده و وزن محصولات را نشان می دهد.

قیمت باسکول
• مرغک: یکی از قطعاتی که در راستاری نشانگر قرار میگیرد، مرغک نام دارد.
• رنگ بدنه: برای جلوگیری از خرابی و زنگ زدگی بدنه، از رنگ های الکترواستاتیکی بر روی بدنه آن استفاده میشود.


قیمت فروش باسکول 


قیمت باسکول سنگی به کیفیت اجزای تشکیل دهنده آن بستگی دارد. تولیدکنندگان برای اینکه بتوانند در مرحله فروش باسکول سنگی موفق عمل کنند، باید از مواد اولیه با کیفیت در تولید آن استفاده کنند.

کمپرسورنایلون حبابدارنایلون شیرینگماشین آلات راهسازیلوازم یدکی بسترنلاستیکفروش اقساطی خودروپوکه معدنیپوستر دیواریکاغذ دیواریپوشاک12345678910